MilPlus (Vakıfbank)

Vakıfbank tarafından sunulan MilPlus aslında bir kart değil de bir program niteliği taşıyor. Vakıfbank’ın sunduğu World Cardları kullanıyor ve bunlarla world puan biriktiyorsunuz. World anlaşmalı işyerlerinde bu puanların oranları artıyor. Ve biriktirdiğiniz world puanlar otobüs bileti alırken 2 ile yurtiçi veya yurtdışı  uçak bileti alırken de 3 ile çarpılıyor. MilPlus programına dahil olmak için kart ücretinize ek olarak yıllık 10 TL üyelik bedeli ödemeniz gerekiyor. Bu açıdan aslında Adios kartla hem world puan toplaması hem de katsayıları açısından oldukça benzer. Ancak Adiostaki gibi değişen katsayı oranları yerine MilPlus oranı 3 e sabitlemiş.  Ancak bilet alırken yurtiçi biletlerde 20 TL, yurtdışı biletlerde 70 TL servis ücreti alıyor.

Mil Plus web sitesi şurada: http://www.vakifkart.com.tr/milplus.aspx

Mil Kazanımı ve Kulanımı

Aynen standard world cardlarda olduğu gibi bu kartta da 4 TL alışverişinize 1 WorldPuan kazanıyorsunuz. Anlaşmalı işyerlerinde bu oran artıyor. Ve yine standard world cardlardaki gibi 1000 WorldPuan = 5TL. Anlaşmalı yerlerde kazanacağınız ek world puanları saymaz isek 4000TL alışverişinize 5TL kazanıyorsunuz demektir. Bu da % 0.125 getiri demek. Uçak bileti alımında 3 le çarptığımızı düşünürsek % 0.375 ediyor. Yani Adiostan aşağı kalır yanı yok:)

Ayrıca normalde hiç belirtmese de ince yazıların en altında şunu diyor pek sevgili Mil Plus: iç hatlar biletlerinde 20 TL, dış hatlar biletlerinde 70 TL servis ücreti alınır. Ne servisiyse artık:)

Alışverişlerinizde world anlaşmalı yerleri çok sık kullanıyorsanız belki avantajlı olabilir ama fazla kullanmıyorsanız pek de matah bir kart sayılmaz.

Detayları şurada:

http://www.vakifkart.com.tr/popup/milplus2/kurallar.html

Avans Kullanımı

WorldPuanlarınız yetmezse Avans Mil Plus kullanabiliyorsunuz. Avans borcunuzu 1 yıl içersinde kazanacağınız world puanlarla kapatmanız gerekiyor. Kapatmazsanız çok büyük ceza kesmiyor. Sadece avans kullanarak elde ettiğiniz indirimin 1 yıl içinde kapatamadığınız kadar olan kısmı için %10 cezayla ekstrenize yansıtıyor. Avans Mil Plus kullanımının sınırları da var tabi. Şöyle:

Kart Türü Kullanılabilen
Maksimum Avans Puan
Tutarı
VakıfBank Worldcard Klasik 100 TL
VakıfBank Worldcard Gold 150 TL
VakıfBank Worldcard Platinum 250 TL
VakıfBank Öğretmenim Kredi Kartı 100 TL
VakıfBank KamuSen Kredi Kartı 100 TL

Avans Mil Plus uygulamasının detayları şurada:

http://www.vakifkart.com.tr/popup/milplus2/avans.html

Bilet Alımı

Biletinizi Mil Plus ile almak için 444 0 724 ü arayıp sonrasında da 3ve 5 i tuşlamanız gerekiyor.

Kart Ücretleri ve Faizler:

Mil Plus programında standard world card yıllık ücretinize ek olarak 10 TL de Mil Plus üyelik ücreti veriyorsunuz. Standard kart ücretleri ve faizler ise şöyle:

Ek Hizmetler:

MilPlus programının ayrıca seyahat danışmanlığı, araç kiralama, shuttle gibi hizmetleri varmış. Detayları şurada:

http://www.vakifkart.com.tr/milplus.aspx

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player