Maximiles (İş Bankası)

Genel BilgilerMil KazanımıMil KullanımıBileti Nasıl AlırımAvans ve Hediyeler

Kart Ücretleri ve FaizlerLounge HizmetleriVale Park HizmetleriShuttle Hizmetleri

Sigorta ve Ek HizmetlerReklam Filmleri

Genel Bilgiler

İş Bankası tarafından 2008 yılı sonunda çıkartılan Maximiles kredi kartı, yurtiçi veya yurtdışında yaptığınız alışverişlerden en az %1 Maximil biriktirerek  istediğiniz havayolu firmasından bilet bedeli kaç lira ise o kadar Maximil harcayarak bedava uçak bileti kazanmanızı sağlıyor. Bu açıdan HSBC Pegasus Kart ve Yapı Kredi Adios kartlarıyla çalışma prensibi benzer. Yurtiçi bileti alırken 1 Maximil = 1 TL değerinde olurken, yurtdışı bilet alımında 1 Maximil = 1.5 TL değerinde oluyor. Ayrıca Maxipuanlarınızı da 1Maxipuan = 1 Maximil şeklinde çevirerek uçak bileti alımında kullanabiliyorsunuz.

Bu kartın en önemli avantajı biletin fiyatı ne ise ona göre Maximil harcamanız ve alışverişlerinizden en az %1 ini bilet alabilmek amacıyla geri alıyor olmanız. Ayrıca bazen bayram ve yılbaşı dolayısıyla yurtdışı harcamalarınıza %10 maximil verdiği de oluyor.

Ek imkanlar arasında avans Maximil kullanımı, Millenium Lounge‘dan faydalanma, %50 indirimli vale parking, MaxiShuttle gibi hizmetler bulunuyor. Aynı zamanda Maximum Kart özelliklerini de taşıması sayesinde MaxiPuan, taksit ve indirim avantajarından da faydalanabiliyorsunuz.

Harcamalarınızı MasterCard‘da sadece TL, Visa kartta ise TL,USD ve Euro şeklinde ekstrenize yansıtabiliyorsunuz.

Maximiles web sitesi: http://www.maximiles.com.tr/

Mil Kazanımı

Maximiles kredi kartınızla;

 • Yurtiçi ve yurtdışı her alışverişinizde %1 Maximil kazanıyorsunuz.
 • Ayrıca Maximum anlaşmalı işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde genelde %1 MaxiPuan olmak üzere değişen oranlarda ek MaxiPuan kazanıyorsunuz.
 • Ayrıca Maximiles kartınızla Maximil kullanmadan satın aldığınız uçak biletlerinde %1 Maximil, %1 ilave Maximil, %1 de MaxiPuan olmak üzere toplamda %3 Maximil kazanıyorsunuz. (Bu kazanım için bileti Maximiles seyahat hattı üzerinden almanız gerekiyor: 444 02 02 – * 8 – 2)
 • Ayrıca bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde bir hafta süreyle 2000 TL ye kadar yurtdışı harcamalarınız için %10 ilave Maximil kazanabiliyorsunuz. (Bu kampanyalar ara sıra ortaya çıkıyor ve oldukça avantajlı oluyor. Genelde bir kampanya döneminde en fazla 200 Maximil kazanmanıza izin veriliyor.)

Mil Kullanımı

Kazandığınız Maximillerle istediğiniz firmadan istediğiniz bileti alabiliyorsunuz. Yurtiçi bileti alırken 1Maximiliniz 1TL ye denk geliyor. Yurtdışı biletlerinde ise 1Maximiliniz 1.5TL değerinde oluyor. Ayrıca biriken ek Maxipuanlarınızı da 1 Maxipuan = 1 Maximil prensibiyle Maximil’e çevirip uçak bileti alımında kullanabiliyorsunuz.

Örneklemek gerekirse;

Yurtiçinde 100TL değerinde bir uçak bileti alacaksanız toplamda 100 Maximil harcıyorsunuz. Bu da normal mil kazanım programında 100TLx100 = 10.000TL lik bir harcamayla bir bilet almanız anlamına geliyor. (Kazanacağınız ek Maxipuanlar ve kampanya dönemlerinde verilen ilave Maximiller bu harcama miktarını ciddi oranlarda düşürebilir)

Aynı 100 Maximil miktarıyla yurtdışı için ise 150 TL değerinde bilet alabiliyorsunuz. Firma, uçuş seçimleri ise tamamen size ait.

Mil kullanımı hakkında bilmenizde fayda olacak ek kurallar şöyle;

 • Maximilleriniz iki takvim yılı daha geçerli oluyor. Örneğin 2010 un herhangi bir ayında kazandığınız Maximil 1 Ocak 2013‘e kadar harcamazsanız siliniyor.
 • Bilet bedeli tüm vergiler dahil olarak hesaplanıyor.
 • Milleriniz yetmezse kalanı kredi kartınızdan ya da avans mil kullanarak ödeyebiliyorsunuz. (Kalanı kredi kartına yansıtmek için bilet tutarının en az %70 ini Maximille ödemek zorundasınız.)
 • Yılda avanslar dahil en fazla 4000 Maximil harcayabiliyorsunuz.
 • Kıbrıs yurtiçi sayılıyor:)
 • Açık bilet alamıyorsunuz.
 • Bilet iptali ya da değişimi konusunda tüm ek masraflar size ait. (İptal ettiğinizde vergiler toplamı kadar miktarı Entaş kendi bünyesinde sizin adınıza bir hesap açarak orada tutuyor, o parayı ilerde tekrar bilet almak için kullanabiliyorsunuz)

Bileti Nasıl Alırım

Maximillerinizle bilet almak için 2 seçeneğiniz var:

 • Maximiles Uçuş Hattı: 444 02 02 – * 8 – 2 yi çevirerek anlaşmalı acenteye (Entaş) bağlanıyorsunuz. Burada size yardımcı olacak bir müşteri temsilcisine biletinizi aldırıyorsunuz. Aldığınız biletin detayları e-mailinize gönderiliyor. Maximilleriniz onlara otomatik olarak göründüğünden uçuşunuzu belirtmek dışında ek bir işlem yapmıyorsunuz.
 • Maximiles.com.tr: Maximiles’ ın kendi web sitesi aracılığıyla uçuş arayabilir ve Maximillerinizi kullanarak bilet alabilirsiniz. Bu yöntemde de uçuş detayları size e-maille iletiliyor. Yalnız burada yurtiçi için sadece THY uçuşları listeleniyor. ( http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/maximilesi_kesfedin/online_bilet_rzrw.aspx )

Avans ve Hediyeler

Uçak bileti alırken Maximilleriniz yetmezse avans Maximil kullanarak biletinizi satın alabiliyorsunuz. Bununla ilgili temel şartlar şöyle;

 • Bir bilet alımında yıllık toplam limitinizin %1 i kadar avans Maximil kullanabiliyorsunuz. Örneğin kart limitiniz 3000TL ise yıllık 36000TL limitiniz varsayılıyor. Bu da size bir bilet alımında en fazla 360 Maximil avans kullanma hakkı veriyor.
 • Klasik kartlar için tek seferde en fazla 800,  Select kartlar için ise 4000 avans Maximil kullanabiliyorsunuz.
 • Bir kişi bir yılda toplam 4000 avans Maximil kullanabiliyor.
 • Kullandığınız avans maximili bir yıl içersinde tamamlamanız gerekiyor. Tamamlayamazsanız ekstrenize 1Maximil için 1TL yansıtılıyor. (Bu açıdan diğer kartlara göre oldukça avantajlı, çünkü 50TL lik Maximiliniz kaldıysa bu birebir olarak ekstrenize 50TL yansıtıyor)
 • Bir avans Maximil kullanımından sonra, avansları tamamlamadan yeniden avans Maximil kullanamıyorsunuz.
 • Avansları Maximillerle kapatabiliyorsunuz ancak Maxipuanlar avansları kapatmıyor.

Daha detaylı bilgi arıyorsanız:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/maximilesi_kesfedin/maximil_hakkinda.aspx

Kart Ücretleri ve Faizler

Maximiles kredi kartlarınızdan ilk yıl herhangi bir ücret alınmıyor. Takip eden yıllar için ise ücret tablosu şöyle;

Kart Tipi Visa Mastercard Ek Kart
Standard 50 TL 50 TL 25 TL
Select 80 TL 80 TL 40 TL

Dönem sonunda ödenmesi gereken asgari tutar:

 • TL – USD ve Euro Ekstreler için: Toplam borcun %20 si

Faizler:

 • Aylık faiz (KKDF, BSMV Hariç ): Yurtiçi Nakit ve Alışveriş için %2.91 – Yurtdışı için %2
 • Gecikme Faizi: Yurtiçi Nakit ve Alışveriş için %3.66 – Yurtdışı için %2.32
 • Taksitli Nakit Avans Faizi (KKDF, BSMV Hariç ): %2.91
 • Limit Aşım Ücreti: Yok

Daha detaylı bilgi için:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/maximilesi_kesfedin/faiz_ucret.aspx

Bu arada Mastercardlar için TL dışında ekstre talep edemiyorsunuz. Dolayısıyla diğer döviz tiplerinde yapılan harcamalarınız efektif satış kurundan hesaplanıp TL ye çevriliyor. (Burada örneğin ABD den yaptığınız bir alışveriş genelde TR saati ile gece muhasabeleştiği için ve akşam saat 5.30 dan sonra kur alış satış fiyatları aralığı açıldığı için biraz zarar ediyorsunuz)

Visa kartlar için ise isterseniz USD ve Euro ekstre tipleri tanımlayabiliyorsunuz. Ancak limitler ayrı oluyor. Örneğin müşteri limitiniz 5000TL ise TL ekstre için 2000 TL ayırdığınızda USD ekstreniz için 3000TL değerinde yani şu anki kurla yaklaşık 2000 USD limitiniz oluyor. Dolayısıyla o ay USD olarak sadece 2000USD harcayabiliyorsunuz.

Lounge Hizmetleri

Maximiles kredi sahipleri İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanları Dış Hatlardaki Millenium Lounge lardan ücretsiz faydalanabiliyor. İsterseniz bir misafirinizi de ücretsiz konuk edebiliyorsunuz. (Ayrıca 12 yaş altındaki çocuklarınızı da) Millenium Lounge’larda ikramlardan ve internetten ücretsiz faydalanabiliyorsunuz.

Millenium Lounge’un bulunduğu havalimanları şöyle (Hepsinde dış hatlarda):

 • İstanbul Atatürk
 • Ankara Esenboğa
 • İzmir Adnan Menderes

Detaylar için:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/seyahat_ayricaliklari.aspx

Vale Park Hizmetleri

Maximiles sahipleri sadece İstanbul Atatürk Havalimanı otoparkından %50 indirimli yararlanabiliyor. (Burada muhtemelen ek servis ücreti sayesinde bu indirimin kısa vadeli parklarda yarardan çok zararı olabiliyor)

Detaylar için:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/transfer_ayricaliklari.aspx

Shuttle Hizmetleri

MaxiShuttle hizmetinden faydalabileceğiniz havalimanları şöyle;

 • İstanbul Atatürk
 • İstanbul Sabiha Gökçen
 • Ankara Esenboğa
 • Antalya
 • İzmir Adnan Menderes

ayrıca yaz aylarında

 • İzmir Adnan Menderes – Çeşme
 • Bodrum Havaalanı – Bodrum
 • Dalaman Havaalanı – Göcek ve Fethiye

shuttle hizmetleri de mevcut.

2010 Yılı (TL – Tek yön) Fiyat Listesi

İstanbul-Atatürk Havalimanı-İstanbul
Kişi Sayısı
Avcılar -
4. Levent
Maslak ve
sonrası
Anadolu
Yakası
1
26
30 38
2
42
49 55
3
51
64 69
4 ve üzeri
59
75 80
İstanbul-Sabiha Gökçen Havalimanı-İstanbul
Kişi Sayısı
Şişli-
Beşiktaş
Avrupa
Diğer
Anadolu
Yakası
1
38
44 35
2
55
60 49
3
69
75 64
4 ve üzeri
80
85 75
Ankara-Esenboğa Havalimanı-Ankara
Kişi Sayısı Fiyat (TL-Tek Yön)
1
38
2
55
3
69
4 ve üzeri
80
Antalya-Antalya Havalimanı-Antalya
Kişi Sayısı
Şehir İçi
Belek
Kemer
Manavgat
Olimpos
Alanya
Kalkan
1
26
85 110 180
2
42
3
51
4 ve üzeri
59
İzmir-Adnan Menderes Havalimanı-İzmir
Kişi Sayısı Fiyat (TL-Tek Yön)
1
30
2
49
3
64
4 ve üzeri
75

Detaylar şurada:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/transfer_ayricaliklari.aspx

Sigortalar ve Ek Hizmetler

Maximiles kart sahiplerine kayıp çalıntı, ferdi kaza, alışveriş, seyahatte kaza gibi birçok konuda otomatik olarak sigortalı olma imkanı sunuyor. Detayları şurada:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/ucus_ayricaliklari/sigorta_ayricaliklari.aspx

Bunun yanında yurtiçinde: araç ve yol yardım, tıbbi yardım, tesisatçı, çilingir gibi ek hizmetleri mevcut. Onların detayları da şurada:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/ucus_ayricaliklari/yurtdici_ozel_hizmetler.aspx

Yurtdışında ise: acil nakit avans ihtiyacı, seyahat gecikmesi, bagaj kaybı, uçağın kaçırılması, seyahat iptali gibi durumlarda da yanınızda. Detaylar için şuradan:

http://www.maximiles.com.tr/Maximiles/ayricaliklar/ucus_ayricaliklari/yurtdisi_ozel_hizmetler.aspx

Reklam Filmleri

13 Comments

 • okan derinöz says:

  yukarıda belirtildiği gibi maximiles ile her 100 tl ye 1 maximil kazanılyor. Ancak iş maximiles’ı değerli kılan maxipuanlara gelince işler biraz değişiyo. Çünkü maximiles ile normal maximum kart kullanırken kazandığınız kadar maxipuan(maximil e ek olarak) kazanamıyosunuz. Buna misal olarak geçenlerde mybilet den aldığım sinema biletini örnek verebilirim. Maximum kredi kartları ile alısanız %1 maxipuan kazanırken, eğer maximiles ile alırsanız sadece %1 maximil(maxipuan yok!!!) kazanırsınız.Maxipuan kazandığınız mağazalar bir anlamda kısıtlanmış oluyo..

 • okan derinöz says:

  Maximiles seyahat hattı üzerinden alınan biletlerde %1 Maximil, %1 ilave Maximil, %1 de MaxiPuan olmak üzere toplamda %3 Maximil kazanırsınız. Ama maximiles web sitesinden bilet alımı sırasında bilet fiyatı üzerine 10TL/bilet gibi bir hizmet bedeli alınır . Bu nedenle bileti thy nin sitesinden alırsanız daha karlı olabilirsiniz. Bir de Thy sitesinden alırsanız %1 maximil+ %0.05 maxipuan kazanırsınınz.

 • hakan cagatay says:

  bir arkadaşımdan miximiles ile mil kazanabilmek için mevcut alışverişlerimiz de karttan çekim yapılırken işbankası POS cihazının kullanılması gerektiği aksi takdir de mil kazanılmadığını duydum.

  Yukarıda okuduğum bilgilerde böyle bir şey belirtilmiyor, bana da mantıklı gelmedi ama bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

  • oyle bir uygulama yok. hangi pos olursa olsun, nerden alisveris yaparsaniz yapin yuzde 1 maximil kazaniyorsunuz. o uygulama extradan verilen maxipuanlar icin gecerli. is bankasi posu olursa extradan maxipuan kazaniyorsunuz.

 • Umut says:

  Maximilesta herşey iyi hoşta bilet alırken çok yüksek hizmet bedeli alınıyor. Bakü – Tahran arası 150 USD ye bulduğum bileti Maximiles hizmet hattında 195 USD ye satmak istediler. Acente karıymış. Ama İzmir’de yaşıyorum ve KKTC’ye giderken bile lounge’dan yararlanma hakkım var bir misafirimle birlikte, bu çok güzel bir uygulama, Lounge’da internet, gazete, dergi, yiyecek, alkollü alkolsüz tüm içeceklerde ücretsiz.

 • Serhat says:

  Maximiles ile mil borçlanarak Barcelona bileti almıştım. Bileti alana kadar kazandığım maxipuanları mile ceviriyorlardı. Mil borçlanıp bilet aldıktan sonra kazanılan maxipuanlar mile çevrilip borçtan düşmüyor. Sürekli maxipuan kazanıyorum, ancak bana bir faydası yok. Bunu da mil borçlanıren göz önünde bulundurun. Ben de aldıktan sonra farkettim.

 • ayla says:

  Serhatın söylediğine cevap vermek isteyen yok mu arkadaşlar eğer, alışverişleri karşılığı kazandığı maxipuanlar bilet borcunu ödemeyecekse, ne işe yarayacak. bu durumda ne yapması gerekiyor?

  • mil kart meraklısı says:

   bir yanlisiniz var sanirim ben tam 1800 avans maximiles kullandım ve maxipuan ve maximileslarla odedim

   • mil kart meraklısı says:

    bir sey daha ekliyeyim,wings,maximiles,shop&miles,HSBC premier’i birlikte kullanan biri olarak,eger sadece business ucmak istiyorum diyorsanız,shop&miles avantajlı.hem ucus mili kazanayım diyorsanız,en avantajlı maximiles(ozellikle amerika ve uzak dogu ucuslarında milleriniz 2 kat degerli,uctugunuz havayolunun milleri.ayrıca amerika + %33 avantjı ile HSBC premier ve kendine ozgu mil anlayısı,havayolu ucusu mili kazanım hakkıyla ve %50 indirimli ruya sehirler kampanyaları ile wings.

 • Mete says:

  Merhabalar,benim merak ettiğim maximilesta kız arkadaşıma bilet alabilirmiyim acaba?Shop and milesta ve pegasusta alınabiliyor birikmiş puanlar ile,bunda öyle bir şansımız var mı?

 • F@RUK says:

  Bunlarda dayanamadı sonunda resmen %25 çaldılar aferin size kapatın şu kartlarıda sizde rahatlayın bizde rahatlayalım kesinlikle rezalet………

 • yavuz guler says:

  mıl kullanarak bılet aldıgımız acente benı cok magdur ettı yer ayırmam ıcın aradım mıllerle bılet almak ıcın ertesı gun aradıgımda yerlerın ayrılmadıgı soylendı referansını verdıgım halde-ne yazıkkı sayelerınde almam gereken bıletı yaklasık 200 euro gıbı fazla para odedım derhal o acenteyı degısmenızı tabvsıye ederım ıyı bır musterınızım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player